Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu 

W którym pokoju sprawdzi się roleta podgumowana?

W najupalniejsze miesiące roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur? Rozwiązaniem tego problemu są rolety podgumowane. W słoneczną wiosnę czy upalne lato przed opuszczeniem mieszkania zasłoń okna roletą podgumowaną i jak wrócisz ciesz się wychłodzonym, nienagrzanym pomieszczeniem, stworzonym do relaksu. Ten model rolety w 100% nie przepuszcza światła słonecznego. Jak działają rolety podgumowane? W jakich pomieszczeniach spiszą się najlepiej? Tutaj się tego dowiesz.

Zalety rolety podgumowanej

Największym atutem rolet podgumowanych jest to, iż powodują one pełne zaciemnienie pomieszczenia. Gruba guma na rolecie nie przepuszcza światła do pokoju, z tego powodu wnętrze się nie rozgrzewa. Najczęściej w sezonie letnim utrzymanie w pomieszczeniach przyjemnej temperatury jest trudne. Jeżeli nie posiadasz klimatyzatora, to wybierz ten model rolety. Rolety podgumowane zazwyczaj są montowane we wnętrzach, takich jak łazienka czy kuchnia, ale także w mocno nasłonecznionych pokojach. Brak przeciwwskazań, żeby były ozdobą Twojego salonu lub sypialni.

Jaką roletę podgumowaną wybrać?

Rolety podgumowane zwykle dostępne są w wariancie produktu 100% zaciemnienia. Jeżeli poszukujesz przesłony do nasłonecznionego bądź mocno przeszklonego pomieszczenia, to ten rodzaj spisze się doskonale. Również pokoje, w których szukasz prywatności lub pełnego zaciemnienia, takie jak sypialna, salon czy gabinet, to świetne pomieszczenia dla rolet podgumowanych.
Dopasuj kolor rolety do pozostałych elementów wnętrza lub zdecyduj się na barwę w pełnym kontraście do reszty. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym uzupełnieniem pomieszczenia, jakkolwiek wiele zależy od Twojej inwencji i koncepcji ich wykorzystania.

Zobacz także: