Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu 

Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Więcej informacji o okiennicach wewnętrznych.

Projektując aranżację pomieszczenia, rzadko poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. Najczęściej decyzja pada na klasyczne aranżacje, to znaczy firany i zasłony, które niekiedy łączone są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno mało znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Okiennice dekoracyjne shutters – nowinka w europejskich domach

Najważniejszą właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tych okiennicach wewnętrznych są ruchome, a więc można bez trudu je ułożyć w dowolnej pozycji, zależnie od fantazji lokatorów. Producenci wykonują je z polichlorku winylu (PCV), płyt MDF, jak również z listw drewnianych. Okiennice dekoracyjne shutters instaluje się przeważnie na oknach, jednakże równie dobrze będą się prezentować na drzwiach garderoby. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w polskim budownictwie widuje się wciąż sporadycznie, ale gros z nas na pewno kina czy ekranu telewizora, gdyż tego rodzaju okiennice są niezwykle popularne na terenach z gorącym klimatem, czyli w Nowej Zelandii czy USA.

Czy warto postawić na okiennice wewnętrzne typu shutters?

Nie licząc tego, iż shuttersy okiennice dekoracyjne shutters rewelacyjnie się prezentują, mają one również praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można pasywnie regulować użycie promieni słonecznych: latem hamować kumulowanie się ciepła w pomieszczeniach, a zimą – utrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z przeróżnymi stylami wnętrz i nie ma zazwyczaj problemów, by założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Produkuje oraz instaluje się je na zlecenie, co powoduje, że są z pewnością droższym rozwiązaniem niż na przykład rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom bardzo szykowny wygląd, dzięki czemu zwiększają wartość domu. Należy też podkreślić, iż nachylenie lameli shuttersów jest ustawiane bez użycia łańcuszków, co właściciele psotnych psów i kotów oraz rodzice dzieci, które mogłyby zaplątać się wystające linki, uznają zapewne za duży plus.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Zobacz także: