Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu 

Rolety dzień i noc – dla fanów pełnej kontroli

Rolety dzień i noc to jeden z uwielbianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla osób, które pragną mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. Jest to również doskonały pomysł na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do sypialni, pokoju dziecka lub gabinetu, ale nie skutkujące całkowitym zaciemnieniem. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Wyrób dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – standardowym, mini oraz na wymiar.

Rolety dzień noc zebra w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków w różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tej samej barwie, a różnych odcieniach, to kolejna propozycja na aranżację i ożywienie Twojego pomieszczenia.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Dobrze dobrany kolor ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc zagwarantuje średni poziom zaciemnienia, więc trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, w których nie chcemy nadmiaru promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których nadmiar światła może zakłócić odpoczynek lub drzemkę, jest jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która pomoże Ci w regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, chociażby w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się też w każde awangardowe wnętrze, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią też rolę dekoracyjną. Szerokie spektrum kolorystyczne i współczesne wzornictwo powodują, że wnętrze może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeżeli pragniesz osiągnąć efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.

Zobacz także: