Ochrona zdrowia Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu 

Oczyszczacz powietrza – gwarancja czystego powietrza w domu

Problem pułu zawieszonego w powietrzu dotarł już do świadomości każdego Polaka i sporadycznie bywa pomijany. Mieszkańca Polski zauważyli, iż czystość powietrza, które na co dzień wdychamy, ma istotny wpływ na nasze samopoczucie. Póki nie zostaną wprowadzone efektywne rozwiązania, każdy powinien zadbać o swoje zdrowie, przykładowo poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowość w naszych sklepach

Im bardziej rozwinięty rejon, tym bardziej prawdopodobne jest niebezpieczeństwo występowania znacznego stężenia PM2,5 oraz PM10, czyli tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój licznych schorzeń układu oddechowego podatni są przede wszystkim mieszkańcy większych miast lub terenów w pobliżu fabryk wydzielających do atmosfery ogromne ilości pyłów zawieszonych. Codzienne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli w dużej mierze zminimalizować negatywne oddziaływanie pyłów na zdrowie. I nie jest to w tym momencie coś nowego na naszym rynku – oczyszczacze powietrza licznych renomowanych producentów, jak m.in. Wood’s, Meaco bądź Airdog, od lat znajdują się w ofercie wielu sklepów. Co istotne, poza eliminacją z powietrza drobinek pyłu, nierzadko mają one także inne dodatkowe funkcje.

Typy i zastosowania oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza występują w kilku rozmiarach, w związku z tym łatwo dobierzemy sprzęt najlepsze do danej objętości mieszkania. Są to urządzenia niezbyt ciężkie, dlatego bez wysiłku daje się je przestawiać między pomieszczeniami. Nie licząc odfiltrowywania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, zatrzymują one dodatkowo drobnoustroje oraz grzyby, które mogą wywoływać rozmaite reakcje uczuleniowe czy też choroby, a także niebezpieczny benzen. Wiele oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża cząsteczki powietrza, co wytwarza w mieszkaniu orzeźwiającą atmosferę, a równocześnie zapewnia mocniejszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają też detektory ostrzegające o wysokim stężeniu CO2. Korzystanie z oczyszczacza powietrza rekomenduje się przede wszystkim alergikom.

Zobacz także: