Wyposażenie i urządzanie domu 

O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

Zamów panele podłogowe

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od posadzki drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich montaż zajmuje dosłownie parę godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym wyjaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – dopuszczalna zawartość wody w wylewce to 3%. Nie możesz zapominać także o odseparowaniu paneli od podłogi – doskonale nada się do tego folia PE o grubości minimum jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Nigdy nie montuj paneli kupionych tego samego dnia – powinieneś odczekać kilka dni, aż dobrze wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

Najważniejsze reguły układania paneli podłogowych

Teraz najważniejsza rada – najlepiej robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed ich montażem, dokładnie obejrzyj je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż później trudniej będzie je reklamować. Nie zapominaj o temperaturze podłoża, która musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, by dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej fasady. Połączysz je używając specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w pokoju. Pamiętaj zatem o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, kiedy położysz również listwy podłogowe.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Zobacz także: