Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu 

Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Chcesz zamówić listwy podłogowe? Sprawdź https://www.balticwood.pl/oferta/listwy

Wydają się niewiele znaczącym elementem, ale ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne przeciągnięcie przewodów oraz ochraniają najniższe partie ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością wystarczający argument, by nie lekceważyć ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter mieszkania i doskonale koresponduje ze stylowymi meblami czy dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wyprodukowane zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeżeli nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Zobacz także: