Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu 

Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Jeśli potrzebujesz lampy solnej, koniecznie sprawdź superbutelki.pl

Drobne ozdoby z kamienia i innych minerałów od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnorodnych wycieczek po Europie, a niekiedy kupujemy impulsywnie, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest mieszkanie. Rzadko jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj to pospolite dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do produkcji przedmiotów stosowanych na co dzień, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przeważnie lampy, ale też inne narzędzia.

Lampa solna – każda z nich jest unikatowa

Lampy solne są ładne i bez trudu można je dobrać do aranżacji wnętrza, bo kupimy je w trzech kolorach (szarym, białym, różowym) i w kilku ich odcieniach. Każda lampa solna jest niepowtarzalna jak linie papilarne, ponieważ nie ma kamieni o jednakowych kształtach ani siatce krystalizacji. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze cechują się nieregularną, nie polerowaną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem tych lamp, nadają im różne formy, przykładowo kuli lub piramidy.

Lampa solna – z jej pomocą szybciej się uspokoisz

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im głównie właściwość jonizacji powietrza, czyli wytwarzania jonów ujemnych, równoważących te wytwarzane przez otaczająca nas elektronika. Aniony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie m.in. jednostkom chorym na na alergię czy astmę. Blask, jaki emitują te lampy, jest delikatny i uspokajający, stąd poleca się kupienie ich ludziom cierpiącym na stres albo brak snu, bowiem z ich pomocą można łatwiej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie produkuje się tylko lamp solnych. Robi się z nich też cudowne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a duże bloki z soli himalajskiej stosuje się w aranżacji mieszkań oraz gastronomii.

Dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Zobacz także: