Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu 

Komplet mebli ogrodowych nie musi być z brzydkiego plastiku!

Szukasz zestawu ogrodowego drewnianego? Wejdź na rabwood.sklep.pl/pl/c/Meble-ogrodowe/18.

Meble, które ustawiamy w domu muszą być komfortowe, mocne i piękne. Niestety kompletnie inaczej patrzymy na meble do ogrodu. W naszych ogrodach i na działkach prym wiodą krzesełka oraz stoliki z metalu lub plastiku. Lecz nic tak wspaniale nie komponuje się z intensywną zielenią natury jak wytrzymałe ogrodowe meble drewniane.

Komplet ogrodowy – najważniejsze wyposażenie ogrodu i działki

Jeśli posiadamy większą przestrzeń w ogrodzie trzeba zaaranżować ją tak, by w ciepłe miesiące można było w komforcie wypoczywać a także jeść pod gołym niebem. Głównym wyposażeniem działki bądź ogrodu powinien być tym samym zestaw ogrodowy – spory stół wraz z zestawem krzeseł w liczbie wystarczającej dla wszystkich mieszkańców oraz ich ewentualnych gości. Jeżeli teren okalający dom jest na tyle przestronny, że wiedzie przez niego kilka dróżek bądź stworzony w nim został kącik z oczkiem wodnym, trzeba rozważyć ustawienie w tych miejscach drewnianej ławki ogrodowej, na której można przycupnąć czy wręcz się położyć i sycić się otaczającą nas przyrodą. Jednakże nawet jeśli brakuje przestrzeni na rozstawienie kilkuelementowego kompletu ogrodowego, warto znaleźć miejsce na 2-3 drewniane leżaki ogrodowe, które w każdej chwili można rozłożyć, aby zażyć relaksu.

Atuty ogrodowych zestawów drewnianych

Meble z drewna są bardzo mocne, a jednocześnie doskonale prezentują się jako meble tarasowe czy balkonowe, jak i ustawione pośród zieleni. Drewno akcentuje swojski charakter przestrzeni, ale nie świadczy to o tym, że drewniane meble ogrodowe są banalne i brzydkie. Drewno pozwala na ogromną personalizację. Meble można pomalować na przeróżne barwy pasujące do indywidualnej wizji przestrzeni. Można także podkreślić ich naturalność – należy jedynie zastosować odpowiednią bejcę. Przeciwnie do swoich plastikowych odpowiedników, drewniane meble ogrodowe będą służyć przez lata, o ile ich posiadacz zadba o ich właściwą pielęgnację. Jeśli meble będą systematycznie impregnowane oraz olejowane zgodnie z zaleceniami producenta, chłód czy opady atmosferyczne będą mieć minimalny wpływ na ich niszczenie. I co bodajże istotne dla osób dbających o środowisko – meble drewniane są najbardziej ekologicznym rozwiązaniem, gdy mówimy o aranżacji ogrodu. Nawet gdy po latach trzeba będzie je wyrzucić, jest to odpad biodegradowalny o nieznacznym niekorzystnym wpływie na środowisko.

Dane kontaktowe:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]

Zobacz także: