Ochrona zdrowia Wyposażenie i urządzanie domu 

Jonizator powietrza – oddychaj pełną piersią

Nie znajdzie się nikt, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie rześkości nadają jony ujemne powstające się między innymi w rezultacie naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a także wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, mają pomyślny wpływ na nasze otoczenie i zdrowie oraz łagodzą niemiłe zapachy.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja może nastąpić w rezultacie wyładowania elektrycznego, emitowania ekstremalnej ilości ciepła bądź wpływu silnego pola magnetycznego. Dzisiaj większa część z nas żyje w otoczeniu dziesiątek urządzeń, jak laptopy, telewizory czy drukarki, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobre aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, tworzą się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach mocno zurbanizowanych z każdym rokiem się zmniejsza. Dlatego żeby znowu poczuć czystą i świeżą atmosferę w mieszkaniu, powinno się użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Jonizacja stosowana jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają wyłapać szkodliwe wirusy i drobnoustroje, pyły zawieszone PM2.5 i 10 czy dym papierosowy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam odpowiednio wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze to, iż ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie permanentnego osłabienia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną, poleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w biurach, instytucjach publicznych, placówkach oświaty czy szpitalach, a więc tam, gdzie istotna jest koncentracja na realizowanych obowiązkach.

Zobacz także: