Ochrona zdrowia Wyposażenie i urządzanie domu 

Dom bez pyłu, dymu oraz wirusów – o oczyszczaczach powietrza

Polacy powoli przekonują się, jak istotna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego typu zanieczyszczenia i substancje uczulające: spaliny pojazdów, dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5, kurz czy drobnoustroje i wirusy. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w domu lub miejscu pracy?

Jak wysoka jest skuteczność oczyszczaczy powietrza?

Aktualnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i pyłami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o najwyższej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują niemalże wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem jest jeszcze efektywniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki stopień filtracji. Wychwytują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala pozbyć się sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i ekspresowo eliminuje również wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, a jonizator plazmowy po prostu wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są proste w obsłudze oraz energooszczędne.

Zobacz także: