Ciepłownictwo, ogrzewnictwo, wentylacja Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu 

Ciepło bez dymu i popiołu – biokominki wolnostojące

Gdy zbliżają się zimowe miesiące nierzadko marzymy o tym, żeby ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, że żyjąc w mieście jest to niemożliwe, bowiem w mieszkaniu nie da się ich zainstalować, ale i na to znaleziono rozwiązanie. Wystarczy kupić biokominek wolnostojący.

Gdzie przydadzą się biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to świetne rozwiązanie dla mieszkań, loftów czy eleganckich hoteli. Nie wymagają podłączenia do komina, gdyż stosowane w nich biopaliwo nie wytwarza dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Ciekłe biopaliwo spala się bez wytwarzania popiołu, z tej przyczyny ich mycie jest łatwe, a sadza nie osiada na nawierzchni mebli. Ale to co istotne, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można postawić w dowolnym miejscu pomieszczenia, ważne tylko, aby zagwarantować mu należytą cyrkulację powietrza, bowiem spalane biopaliwo wyzwala pewne ilości CO2. Nie jest on także montowany na stałe, dlatego gdy skończy się okres zimowy albo jeśli zapragniemy całkiem zmienić wystrój pokoju, można go po prostu spakować do czasu aż powtórnie nie będzie nam potrzebny. Konstrukcja biokominków, przede wszystkim tych wykonanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo solidna. Są one również niezmiernie stabilne. Czy biokominek może całkowicie zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, bo nie generuje tak dużej dawki ciepła, jak standardowy kominek, jednak jego zalety estetyczne sprawiają, iż jest bardzo pożądanym elementem aranżacji wnętrza.

Biokominek wolnostojący dostosujesz do każdego stylu mieszkania

Różnorodność biokominków wolnostojących jest imponująca. Można je dobrać do praktycznie każdego stylu pomieszczenia. Do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dobierzemy jeden z wielu biokominków typowo bryłowych, utrzymanych w szwedzkiej estetyce i w neutralnych kolorach: szarym lub białym. Do wykończenia w stylu art deco lub klasycznym można wybrać biokominek portalowy, umieszczany przy ścianie, który imituje swoim wzornictwem staromodny kominek. Ci, którzy urządzili dom w stylu vintage, czyli w stylu lat 60-tych, też znajdą coś dla siebie – na rynku są biokominki o obłym kształcie, które będą wspaniale komponować się przy fantazyjnych, falistych meblach z tamtego okresu. Tak naprawdę wzorów biokominków wolnostojących jest o wiele więcej – są wzory w formie kolumn, nieduże biokominki na stół oraz pokaźne biokominki do zastosowań zewnętrznych, które są zaopatrzone w rolki ułatwiające ich przemieszczanie. Autorem wzorów wielu modeli są słynni i uznani projektanci.

Zobacz także: