Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu 

Atuty rolet ściennych wewnętrznych

Pragniesz o roletach w swoich wnętrzach, ale sprawa zdaje się być przegrana, bo nie da się ich umocować na oknie? Nie trać nadziei. Dla ludzi takich jak Ty wynaleziono rolety ścienne. Odróżniają się od rolet okiennych tym, że instaluje się je na suficie lub ścianie. Czy warto postawić na taki typ rolety? Gdzie rolety ścienne wewnętrzne sprawdzą się najlepiej?

Gładkie rolety ścienne wewnętrzne

Pierwszym rodzajem rolety ściennej jest wariant wykonany z gładkiej tkaniny. Ten typ rolety ma najczęściej półzaciemniający poziom. Wpuszcza pewną ilość światła do wnętrza, ale osłania przed nadmiernym nagrzewaniem się i zbytnią ilością światła. Atutem tych rolet jest nieskomplikowany montaż na suficie albo ścianie. Porównując je do rolet okiennych nie wymagających wiercenia, śrub ani szczególnych umiejętności monterskich, rolety ścienne wewnętrzne wymagają przewiercenia dwóch otworów, które utrzymają rolkę rolety.
Inną, kluczową różnicą pomiędzy roletami okiennymi a ściennymi, jest odstęp szyby od rolety. Im bliżej roleta przylega do okna, tym większą ochronę przed nagrzewaniem i światłem gwarantuje. Rolety ścienne są mocniej oddalone od szyby niż rolety okienne, dlatego najlepiej instalować je w mieszkaniach, do których powinno wpadać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień i noc

Drugi rodzaj rolety ściennej to jej model dzień noc. Tutaj stopień przenikania światła jest zależny od gęstości splotu materiału i gramatury tkaniny, z której wykonano roletę. Rolety dzień noc rodzaju zebra to designerskie i nowoczesne projekty. Ich unikatowy wygląd, dzięki strukturze z poprzecznych pasów, sprawia, że pasują do nowoczesnych, stylowych pomieszczeń. Rolety dzień noc wytwarza się w wariancie ściennym i okiennym. W zależności od potrzeb czy typu okna można wybrać którąś z tych rolet. Roletyścienne dzień i noc rekomendujemy zwłaszcza do niestandardowych ram okiennych, składających się z wielu kwater.

Zobacz także: