Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu 

Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Więcej o shuttersami w salonie

Szutersy (shutters), a więc dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zwykle z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Ale ten element zabezpieczenia okiennic można wykorzystać także w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a równocześnie wspaniale wyglądające rozwiązanie, które w szeregu przypadków sprawdzi się lepiej niż modne w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie dekoracyjne i praktyczne

Shuttersy w salonie bądź w pokoju dziennym, pełnią podwójną funkcję – praktyczną i dekoracyjną. Shuttersy znacznie podnoszą walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co sprawia, iż doskonale prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, ponieważ to w salonie domownicy spędzają sporą część dnia, jak również przyjmują tu gości. Z tej przyczyny powinno się zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko zachwycający, ale także przytulny. Dowolność wybrania kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wpadającego do wnętrza, co pozwala m.in. na lekkie jego ściemnienie, jeśli staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub pełne jego przyciemnienie, gdy pragniemy włączyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Możliwość regulacji przenikania promieni słonecznych do wnętrza jest zdecydowanie najistotniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak z jeszcze innej przyczyny – za ich sprawą można skutecznie korygować temperaturę pokoju, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w okresie letnim łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, natomiast w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Co więcej okiennice typu shutters lepiej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też idealne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osiada się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w plisach firanek, a ich mycie jest niezmiernie łatwe i trwa dosłownie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się również w łazience, w pokoju dziecięcym oraz w kuchni.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Zobacz także: