Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu 

Akcesoria do rolet – przykłady

Płytka montażowa, mechanizm do rolety, haczyk montażowy oraz napinacz łańcuszka to najpopularniejsze i często kupowane akcesoria do rolet. Ich montaż jest łatwy i intuicyjny – każdy w domowym zaciszu może je zamocować we właściwym miejscu, bez konieczności wiercenia, użycia śrub albo gwoździ. Bezinwazyjny demontaż i montaż to kluczowa zaleta współczesnych akcesoriów do rolet.

Akcesoria do rolet wewnętrznych – co powinieneś pamiętać

Kupujesz rolety wewnętrzne? Od producenta otrzymasz następujący zestaw:
– napięcie boczne tkaniny,
– napinacz łańcuszka,
– haczyki montażowe.
Podczas użytkowania rolet wewnętrznych pewne elementów mogą się zużyć. Zwykle nowoczesne akcesoria do rolet są wysokiej jakości, ale gdy podziała na nie zbyt duże obciążenie, to zdarza się, że się łamią. Tak może przydarzyć się np. z uchwytami mocującymi, jeżeli nazbyt szeroko rozchylimy okno. Nie ma potrzeby wymieniać od razu całych rolet, wystarczy kupić kilka niewielkich elementów z kategorii akcesoriów do rolet wewnętrznych. Rolety po tej drobnej naprawie będą służyć jeszcze wiele miesięcy, a nawet lat.

Akcesoria do rolet dzień i noc

Roleta dzień i noc polecana jest osobom, którym zależy na kontroli ilość promieni słonecznych docierających do mieszkania, ale nie wymagają zaciemnienia na poziomie 100%. Zestaw akcesoriów do rolet dzień noc to nieodłączna para z roletami okiennymi. Wśród nich są elementysłużących do rozwijania lub zwijania rolet. Bezcenną pomocą w instalacji i późniejszym użytkowaniu będzie łańcuszek i napinacz. Zadaniem napinacza jest prawidłowe zwijanie rolet, dzięki temu łańcuszek nie będzie się plątał ani przycinał.

Zobacz także: