Usługi 

Zamów kontener na odpady przed sprzątaniem strychów

Nie każdy śmieć powinien trafić do normalnego pojemnika na odpady. Przyczyny tych regulacji bywają przeróżne – czasem śmieci są po prostu za duże, czasem jest to sprzeczne z funkcjonującymi w naszym kraju przepisami. Jak poradzić sobie z tymi problematycznymi odpadami? Możemy przetransportować je do gminnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a krócej – do PSZOKU-u. We wszystkich gminach musi pracować jeden PSZOK, aczkolwiek w najsilniej zaludnionych miastach niekiedy mamy możliwość wybierać jeden z wielu punktów. To jednak rozwiązanie przydatne jest wyłącznie dla tych, którzy mają swoje auto i dużą ilość niezagospodarowanego czasu. Pozostali słusznie uczynią, postanawiając o wypożyczeniu kontenera na śmieci.

Remonty i sprzątanie strychów – czy warto zamówić kontener na odpady?

W czasie wszelkiego typu prac wytwarzane są nietypowe odpady. Przeważnie są to przebudowa budynków i – idzie zwłaszcza o znaczne ilości gruzu, a także opakowań po materiałach budowlanych. Wynajęcie kontenera jest też dobrym rozwiązaniem, jeżeli planujemy opróżnianie strychu – wówczas pomieścimy w nim wszelkie nieprzydatne od wielu lat niedziałające urządzenia, niemodne meble oraz sprzęty. Opróżnianie strychów czy prace remontowe będą znacznie łatwiejsze, jeżeli z okna mieszkania do kontenera poprowadzimy specjalny zsyp, który pozwoli bezpiecznie przetransportować odpady bez konieczności częstego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Gdzie zamówić sprzątanie strychów i piwnic oraz wywóz odpadów?

Wywóz rozmaitych odpadów, ale też sprzątanie strychów, to usługi oferowane między innymi przez firmę DPR. W ich ramach dostarcza się klientowi kontener o wybranej pojemności, który ten przez czas określony w umowie może wypełnić odpadami budowlanymi lub niepotrzebnymi sprzętami. Kontener jest potem odbierany z posesji, a zgromadzone odpady przekazywane są do miejsca, w którym będą legalnie zutylizowane zgodnie z prawem.

Zobacz także: