Usługi Usługi ogrodnicze 

Zakładanie trawników. Co jest najważniejsze?

Wykonanie trawnika przy domu nie przysporzy nikomu poważniejszych trudności – nawet, jeżeli nasze ogrodnicze umiejętności nie są zbyt duże. Problemy na pewno pojawią się niestety, jeżeli niezbędne okaże się zakładanie trawników o dużej powierzchni lub zlokalizowanych w reprezentacyjnych miejscach – między innymi przed ogólnodostępnymi budynkami, na placach miast albo w pobliżu przedszkoli. Takie trawniki powinny bowiem poradzić sobie z nawet naprawdę nasiloną eksploatacją oraz doskonale wyglądać. Zakładanie trawników dobrze zatem powierzyć specjalistom i zyskać pewność, że rezultaty okażą się satysfakcjonujące. O czym więc musimy pamiętać przy poszukiwaniach ekipy świadczącej tego rodzaju usługi ogrodnicze?

Które trawy na zakładanie trawników?

Przedsiębiorstwa świadczące zakładanie trawników wykorzystują dwa typy traw – z darni lub nasion. Oba mają swoje minusy i plusy. Te pierwsze stosowane są przede wszystkim w czasie zakładania trawników o małej powierzchni. Ich plusy to zwłaszcza nieskomplikowany montaż (również na zboczach) oraz natychmiastowo zauważalne rezultaty, a także odporność na niskie temperatury oraz wodę. Trawniki z wysiewu są z kolei znacznie tańsze od tych z rolki (przez co doskonale nadają się do stosowania na dużych powierzchniach) oraz wymagają mniej skomplikowanej opieki.

Komu powierzyć zakładanie trawników?

Jak nietrudno się domyślić, zakładanie sporych trawników w reprezentacyjnych miejscach wymaga sporej wiedzy oraz wykorzystania specjalistycznych maszyn (na przykład spychaczy czy siewników) i materiałów. Dlatego zanim postawimy na usługi danej ekipy, staranie przemyślmy wszystkie za i przeciw. Bezwzględnie sprawdźmy, jakimi maszynami posługują się jej specjaliści i czy posiadają odpowiednie kwalifikacje. Trafionym wyjściem okaże się też znalezienie opinii na temat ekipy w sieci – możliwe, że unikniemy dzięki temu przykrych pomyłek.

Zobacz także: