Budownictwo Usługi 

Wypożyczalnia szalunków – wynajem materiałów konstrukcyjnych

Wypożyczalnia szalunków Kraków - z kompletną ofertą zapoznasz się na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki to krótkotrwałe elementy konstrukcyjne, przede wszystkim wykonane z metalu, sklejki laminowanej czy też desek, powszechnie stosowanych w branży budowlanej. Stosuje się je do stawiania, formowania stosownego kształtu, a także podtrzymywania konstrukcji betonowych bądź żelbetonowych. Służą one też do zabezpieczania wykopów w gruncie i wzmacniania otworów w murach (np. drzwi lub okien). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie betonowych cokołów ogrodzeń, stropów, schodów, nadproży i innych elementów konstrukcyjnych.

Stropowe, ścienne i do wykopów – wypożyczalnia szalunków

Deskowania, to również określenie szalunków, dzielimy ze względu na sposób ich stosowania – wyróżniamy szalunki ścienne, stropowe, jak również elementy używane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na dźwigary, podpory i stolik szalunkowy, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów można wymienić lekkie, średnie oraz ciężkie. Mnóstwo firm budowlanych decyduje się w dzisiejszych czasach na wypożyczenie elementów konstrukcyjnych – wynajem szalunków staje się niezwykle popularny głównie wśród niewielkich przedsiębiorstw, które nie posiadają własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – dlaczego to się opłaca?

Czemu warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Firmy, które świadczą tego rodzaju usługi w Krakowie i innych miastach, dysponują szerokim wachlarzem elementów konstrukcyjnych, a także gwarantują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków sprawdza się również doskonale przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas, a także stanowczo przyspieszyć prace budowlane.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Zobacz także: