Usługi 

Spotkanie wigilijne w dużej firmie? Z cateringiem świątecznym będzie łatwiej

Jeśli chcesz zlecić catering świąteczny, wejdź na https://lastrada.pl/catering-swiateczny/.

Ostatnie dni roku to czas, który spędzamy na ogół z bliskimi, jednakże obiady świąteczne odbywają się również w firmach. Nieraz personel firmy organizuje je swoimi siłami, własnoręcznie gotując bożonarodzeniowe dania, jednakże w ogromnych zakładach pracy ten sposób działania się nie sprawdza. Żeby więc pomóc sobie podczas przygotowania firmowych spotkań wigilijnych, na dziesiątki osób, jak i tych w niewielkim gronie, warto skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Zupy, dania rybne, uszka z grzybami i kapustą – o cateringu świątecznym

Oczywiście, na bożonarodzeniowym stole musi być podanych jak najwięcej typowych świątecznych dań. To zwłaszcza ryby, np. chrupiący filet z karpia lub łososia oraz staropolskie zupy – obowiązkowo żurek i barszcz czerwony, a opcjonalnie również zupa rybna. Na stole nie może brakować też krokiecików z grzybami i kapustą, które przeważnie serwowane są razem z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez zakąsek na chłodno, między innymi bez sałatki jarzynowej albo ryby po grecku. Powinno się również zatroszczyć się o słodki specjał na koniec obiadu. Na stół świąteczny rekomendujemy kutię z rodzynkami, makowiec bądź puszysty sernik.

Jak zamawiać catering świąteczny?

Planowanie Bożego Narodzenia w firmie trzeba zacząć z pewnym wyprzedzeniem. Musisz określić dzień spotkania i dopasować go do harmonogramu urlopów pracowników. Umożliwia to precyzyjne ustalenie przypuszczalnej liczby uczestników imprezy, a tym samym pomoże zamówić wystarczającą liczbę porcji. Dobrze jest porozmawiać z pracownikami o menu i wspólnie zamówić te dania z oferty firmy cateringowej, które wszyscy uwielbiają. Istotne jest również to, aby mieć wiedzę czy któryś z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w wypiekach, bądź są w ekipie firmy weganie. Dla takich osób trzeba zamówić potrawy odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe oferujące menu świąteczne przyjmują zamówienia przez większość grudnia, jednak nie należy robić tego w ostatniej chwili.

Dane kontaktowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]

Zobacz także: