Usługi 

Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Stal nierdzewna to jeden z najstabilniejszych chemicznie materiałów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie rdzewieje i nie traci swoich parametrów nawet w skrajnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niedostrzegalną gołym okiem powłokę. Zabezpiecza ona stal przed negatywnym działaniem licznych substancji chemicznych, jak również polepsza jej odporność na nieprzychylne warunki. Dzięki tym właściwościom zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na to, że stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami używanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno w procesie produkcyjnym, jak i do magazynowania dużych ilości ukończonych już preparatów. Wymienione wcześniej cechy sprawiają, że zbiornik nierdzewny jest też znakomitym rozwiązaniem dla zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki fermentacyjne w sektorze spożywczym

Zbiorniki ze stali nierdzewnej są często używane w przeróżnych przedsiębiorstwach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych bądź zakładach przetwórstwa. W gorzelniach, browarach czy piekarniach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego stopu. Usługi podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszą się powodzeniem w sektorze spożywczym w głównej mierze dlatego, że na takich pojemnikach nie zbiera się osad, który mógłby sprzyjać zanieczyszczeniu ich zawartości dzikimi drożdżami czy drobnoustrojami.

Zobacz także: