Budownictwo Usługi 

Projekty budowlane – jak uporać się z urzędem?

Projekty budowlane Kraków. Skieruj się na joannaklusak.com, aby skorzystać z doświadczenia specjalisty

Trudno znaleźć istotniejszą rzecz niż wzniesienie mieszkania. Warto jednak pamiętać, iż nie będzie to proste zadanie, a największe trudności związane są z dopełnieniem najróżniejszych oficjalnych spraw. W pierwszej kolejności należy postarać się o pozwolenie na budowę – zostanie ono wydane, gdy okażemy projekt budowlany. Projekt powinien być stworzony przez architekta, zaś jego treść regulują odpowiednie ustawy. Co zatem musi zawierać? Zapraszamy do przeczytania naszego tekstu.

Co powinno być zawarte w projektach budowlanych?

Najistotniejszym elementem projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Plan powinien być sporządzony na specjalnej mapie zatwierdzonej przez geodetę oraz zawierać układ istniejących i wznoszonych budynków oraz instalacji elektrycznych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania powinny znaleźć się też dane o miejscu przechowywania śmieci, układzie zieleni i ogrodzeniu. Projekty budowlane powinny też posiadać projekty budowanych domów, a nierzadko także informacje od firm dostarczających media. W szczególnych przypadkach niezbędne będzie również dodanie rezultatów testów podłoża.

Projekty budowlane – dlaczego tak istotne?

Jak już napisaliśmy, projekty budowlane są niezbędne byśmy mogli uzyskać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, iż każda budowa powinna przebiegać według strategii ustalonej w owym dokumencie, a wszystkie niedopatrzenia będą powodem jej niezatwierdzenia.

Dane kontaktowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]

Zobacz także: