Budownictwo Usługi 

Profesjonalna renowacja okien zabytkowych

Tu zamówisz okna zabytkowe

Okna zabytkowe najczęściej wyglądają dużo lepiej niż te produkowane obecnie więc są niewątpliwą ozdobą obiektów. Walory wizualne to oczywiście ich nie ostatnia zaleta, zaś na ich cenę w znacznej mierze wpływa również wiek. Tak jak inne przedmioty zabytkowe, również okna powinny być konserwowane według przepisów – ich renowacji nie powinniśmy wykonywać samemu z wykorzystaniem kupionych w markecie surowców. Jakimi cechami więc wyróżniają się okna zabytkowe? Jak je restaurować? Kto może wykonać te prace?

Okna zabytkowe – jak odróżnić

Okna zabytkowe zazwyczaj posiadają więcej zdobień niż współczesne. Nie są również uchylane, co sprawia, iż niezbędne okazują się lufciki, za pomocą których można wentylować mieszkanie. Okna zabytkowe, jak już nadmieniliśmy, zrobione są zwykle z drewna – surowca, jaki wykazuje sporo atutów, ale potrzebuje regularnych remontów, a poza tym łatwo go uszkodzić. Z tego powodu tak ważne są kwalifikacje specjalistów konserwujących okna zabytkowe.

Okna zabytkowe – jak wybrać fachowca?

Okna zabytkowe najczęściej mają konstrukcję skrzynkową, która wymaga wysokich umiejętności – ten typ okna cechuje się bowiem użyciem wielu, obecnie już nieczęsto spotykanych, sposobów. W związku z tym, także najbardziej doświadczeni stolarze nie mogą remontować okien zabytkowych, jeśli nie mają uprawnień zaświadczających ich kwalifikacje, które zostały wydane przez urząd ochrony zabytków – w przeciwnym razie przyjdzie im zapłacić duże kary.

Dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Zobacz także: