Usługi 

Praca prywatnego detektywa. Jakich spraw się podejmie?

Usługi detektywów cieszą się rosnącą popularnością. Decydujemy się na na skorzystanie z ich oferty nie tylko w wypadku problemów rodzinnych. Ich usługi bywają przydatne też dla przedsiębiorców – pozwalają np. sprawdzić czy pracownik korzystający z L-4 faktycznie nie jest w stanie pracować albo czy informacje podane przez niego w zgłoszeniu o pracę są zgodne z prawdą. Warto więc powiedzieć kilka słów na temat tego, jakie kwalifikacje powinien posiadać prywatny detektyw i w rozwiązaniu których spraw może być pomocny.

Prywatny detektyw – zawód tylko z licencją

Nie wszyscy mogą wykonywać pracę prywatnego detektywa. By legalnie wykonywać ten zawód, należy dysponować stosowną licencją wydawaną po zaliczeniu państwowego egzaminu. Wspomnijmy jeszcze, iż osoby przystępujące do egzaminu muszą również spełnić wcześniej wskazane wymagania. Najważniejsze z nich to posiadanie świadectwa o nieposzlakowanej opinii uzyskanego od komendanta powiatowego lub miejskiego Policji, obywatelstwa któregoś z krajów wchodzących w skład UE oraz minimum średniego wykształcenia. Wymogiem jest też bycie osobą niekaraną, a w przypadku byłych funkcjonariuszy Policji – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co ważne, kandydaci na prywatnych detektywów muszą ukończyć 21 lat.

Kiedy szukać pomocy detektywa?

Największa część zleceń, które realizują detektywi dotyczy wszelkiego rodzaju kwestii rodzinnych. Do agencji detektywistycznej możemy zgłosić się między innymi jeśli mamy podejrzenie, iż nasz towarzysz życia nie jest wierny lub nie mamy pewności, czy drugi rodzic dziecka właściwie się nim opiekuje. Prywatny detektyw pomoże nam także określić faktyczną wysokość zarobków byłego partnera, co bywa bardzo przydatne w przypadku spraw o ustalenie wysokości alimentów.

Zobacz także: