Spedycja i transport Usługi 

Podróż samolotem? Auto zostaw na parkingu długoterminowym

Podróż samolotem wylatującym z dalekiego lotniska potrafi stać się źródłem sporych problemów. Najpoważniejszym będzie niewątpliwie kwestia dojechania na lotnisko. Jeśli bowiem nie wyszukaliśmy odpowiednich połączeń kolejowych, zazwyczaj jesteśmy zmuszeni dojechać na lotnisko własnym autem. Wiąże się to jednak z koniecznością zostawienia auta w odpowiednim miejscu – czyli takim, gdzie nie będziemy obawiać się mandatu ani złodziei. W takich sytuacjach trafionym wyjściem będzie na pewno wynajęcie miejsca na parkingu długoterminowym. Na czym więc opiera się taka usługa? Czego wybierając ją możemy się spodziewać?

Rezerwacja stanowiska na parkingu długoterminowym

Reguły korzystania z tej usługi będą banalnie nieskomplikowane – miejsce na parkingu możemy zwykle zamówić przez internet. W oknie na stronie firmy należy tylko zaznaczyć odpowiedni termin, a następnie wykonać przelew. Po dojechaniu do miejscowości z lotniskiem miejsce będzie już na nas czekało, a w dużej części przypadków przedsiębiorstwo zapewni nam również transfer do terminalu. Parking długoterminowy zazwyczaj nie wiąże się z dużymi kosztami – dzień postoju to bowiem wydatek niecałych dwudziestu złotych, ale należy zaznaczyć, że ceny są tym mniejsze, im dłużej trwał będzie nasz wyjazd.

Parking długoterminowy – jakich opcji się spodziewać?

Najistotniejszym z atutów pozostawienia auta na parkingu długoterminowym będzie fakt, iż są to place monitorowane – nie musimy więc martwić się bezpieczeństwem naszego pojazdu, gdyż ten zresztą jest wtedy dodatkowo ubezpieczony. Firmy prowadzące parkingi długoterminowe przy lotniskach zwykle świadczą też wiele usług opcjonalnych, a te na pewno ułatwią nam zaplanowanie podróży – na przykład wspomniany przed chwilą transport lub opcję dopompowania opon i załadowania akumulatora po długim postoju. Przed podróżą najczęściej będziemy mieli również sposobność zmierzenia bagażu i tym samym uniknięcia większych opłat.

Zobacz także: