Technologie Usługi 

Niezapomniana wizyta w muzeum z audioprzewodnikami MOVI

Jeśli zdecydujemy się na audio zwiedzanie, wycieczka po muzeum może stać się ciekawszym doświadczeniem. Warto zatem dowiedzieć się, czym są audiowycieczki, i sprawdzić, co zagwarantuje zwiedzającym skorzystanie z audioprzewodnika.

Audio guide – czy warto odwiedzić z nim muzeum?

Audioprzewodniki dla muzeów to łatwe w użyciu przenośne urządzenia do zwiedzania, dzięki którym osoba odwiedzająca wystawę otrzymuje w czasie rzeczywistym mnóstwo ciekawych informacji dotyczących interesujących go zbiorów. Z pomocą nowoczesnej technologii, zwiedzający mogą interaktywnie przeżywać wizytę w muzeum. Wszystkie urządzenia do audiowycieczek łączy wysoka funkcjonalność oraz prosty mechanizm obsługi. Z pewnością dla większości osób odwiedzających muzea oglądanie ekspozycji we własnym tempie i jednoczesne słuchanie narracji o oglądanych zbiorach, będzie bardziej intrygujące niż konwencjonalne zwiedzanie z przewodnikiem. Audio przewodniki, by zintensyfikować wrażenia towarzyszące zwiedzaniu, są dopasowywane do potrzeb konkretnego muzeum, jak również samego odbiorcy. Nieważne zatem, czy do muzeum trafia duża grupa nastolatków, rodzina z dziećmi bądź wycieczka seniorów – właściwe dobranie treści audioguide’a do profilu i wieku zwiedzających, uczyni każdą ich wizytę w muzeum niezapomnianym przeżyciem.

Jakie urządzenia dla audio przewodników wybrać?

Na rynku pojawiły się różne audio przewodniki turystyczne, dlatego wybór najlepszego urządzenia do zwiedzania może być dla niektórych dyrektorów muzeów problematyczny. Niewątpliwie należy zwrócić uwagę na to, czy dystrybutor, który oferuje urządzenia do audio wycieczek, ma możliwość stworzenia nietuzinkowego scenariusza edukacyjnego. Istotna jest również dostępność treści w innych językach. Na przykład, rodzimej produkcji audioprzewodnik MOVI zapewnia odwiedzającym muzeów możliwość odtworzenia nagrań w wielu językach.

Zobacz także: