Strony internetowe w sieci Usługi 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hostingu dla wordpress?

Istnieje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (Zikula, Joomla!, Umbraco CMS), jednak niewątpliwie w ostatnim dziesięcioleciu większość stron powstaje w oparciu o WordPress. Nic dziwnego, gdyż w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet hobbysta zbuduje na nim nieskomplikowaną stronę internetową, a Ci którzy mają kwalifikacje zbudują na WordPress nawet bardzo rozbudowany sklep internetowy.

Czemu WordpPress jest niezwykle popularny?

Jeszcze 15 lat temu WordPress służył zwłaszcza jako oprogramowanie, na którym bez trudu i w mgnieniu oka można było założyć blog. Z czasem możliwości WordPressa rozwijały się, powstały tysiące wtyczek i motywów umożliwiających tworzenie na nim coraz bardziej złożonych stron internetowych, a w ostatnim czasie również sklepów (za sprawą połączenia połączeniu z WooCommerce). Obecnie więc ten CMS służy nie tylko blogerom, ale w głównej mierze podmiotom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom firm, a także administratorom portali społecznościowych. Fundamentalną zaletą WordPressa jest łatwość jego instalacji, możliwość stosowania tysięcy szablonów, które pozwalają w mgnieniu oka zmieniać wygląd strony, oraz dostęp do równie dużej ilości pomocnych wtyczek, pomagających m.in. w tłumaczeniu stron, tworzeniu kopii zapasowych, eliminowaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu prędkości strony, wstawianiu formularzy oraz śledzeniu statystyk wizyt na stronie. Należy podkreślić, że większość wtyczek i szablonów dostępnych jest bez opłat! WordPress skupia dużą społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd także cykliczne aktualizacje systemu eliminujące luki w zabezpieczeniach i gwarantujące wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak znaleźć dostawcę hostingu na WordPress?

Poszukując hostingu strony dla WordPress należy zamówić go u dostawcy, który posiada odrębna usługę dla tego systemu zarządzania treścią. Godny polecenia jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z najnowszymi przepisami dotyczących ochrony danych osobowych i bez ograniczenia transferu. Trzeba wziąć pod uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress stosuje szybkie i wydajne dyski SSD, regularnie tworzy kopie zapasowe danych, gwarantuje bezawaryjne funkcjonowanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w przypadku awarii świadczy dwudziestoczterogodzinne wsparcie techniczne. Nie bez wpływu jest również możliwość kupna i wdrożenia certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie bezpłatnych narzędzi do monitoringu działania serwera czy opcja dodania nielimitowanej liczby kont pocztowych, a wszystko to w oparciu o przejrzysty i wyważony cennik.

Zobacz także: