Usługi Usługi ogrodnicze 

Kto korzysta z usług zakładania i utrzymania trawników?

Zadbany trawnik prezentuje się stylowo i wspaniale komponuje się z całością posesji. Na rynku istnieją firmy, które kompleksowo zajmują się dbaniem o trawniki. Do kogo skierowana jest ich oferta i jakie prace realizują?

Zakładanie i utrzymanie trawników – dla gmin i instytucji

Usługi związane z pielęgnowaniem terenów zielonych zyskują na popularności. Korzystają z nich m. in. zarządy zieleni miejskiej, urzędy, zespoły zamków czy przedsiębiorstwa prywatne, które posiadają ogromne powierzchnie posesji. Do ozdobienia trawnika stosuje się wiele rodzajów traw, do których zaliczamy kostrzewę trzcinową, Lolium perenne czy Poa pratensis. Bardzo często stosowana jest także trawa w rolkach, która zapewnia prawie natychmiastowe rezultaty. Jaki rodzaj trawy wybrać? Wybór powinien zależeć od wielkości przestrzeni, oczekiwanych rezultatów oraz specyfiki posesji. Gatunki z darni dobrze spisują się nawet w przypadku terenu ze znacznym spadkiem.

Zakładanie i utrzymanie trawników – równiarki laserowe i rekultywacyjne

Podmioty zajmujące się zakładaniem trawników wykorzystują specjalistyczne narzędzia, które pomagają wykonać niezbędne prace. Wśród nich wyróżniamy m. in. koparki, siewniki, samochody do transportu ziemi oraz wiele innych funkcjonalnych maszyn. Dzięki nim zabiegi takie jak koszenie trawników realizowane są o wiele szybciej. Bardzo istotne jest również nawadnianie trawnika, które często odbywa się za pomocą nowoczesnych linii kroplujących. Przedsiębiorstwa zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych dbają także o regenerację trawnika, który stał się nieestetyczny wskutek czynników zewnętrznych, takich jak śnieg lub uszkodzenia mechaniczne. Dzięki specjalistycznym zabiegom, do których zaliczamy można wertykulację, dosiewanie czy zwalczanie mchów, trawnik znowu prezentuje się schludnie.

Zobacz także: