Bezpieczeństwo i ochrona Strony internetowe w sieci Usługi 

Krótko o usuwaniu infekcji i wirusów z WordPress

Zamów usuwanie malware ze strony internetowej na wpmagus.pl.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, że ilość sklepów i witryn internetowych tworzonych z jego użyciem liczy się obecnie w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a powoduje, że strony wykonane na WordPressie bywają częstym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zawirusowania strony, konieczne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Jak poznać zainfekowane strony na WordPress?

Ze strony wychodzi niechciana poczta? Logowanie jest uniemożliwione? Informacje na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? A może na witrynie znalazłeś przekierowania do nieznanych Ci portali? To tylko kilka z możliwych przykładów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takich sytuacjach nieodzowne jest bezzwłoczne działanie, żeby zidentyfikować źródło infekcji, a w konsekwencji przywrócić witrynę do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek czy też po atakach hakerów powinno się powierzyć ekspertom od tego rodzaju zadań, bowiem usuwanie malware z WordPressa przeważnie przekracza kwalifikacje osób, które każdego dnia zajmują się tylko tworzeniem stron i sklepów internetowych na tym CMS-ie.

Jak przebiega usuwanie infekcji WordPress?

Profesjonaliści podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych przeprowadzają szczegółowy przegląd plików oraz baz danych strony. Analizują kod zastosowanych na stronie wtyczek oraz szablonów, jak również pliki htaccess i wp-config. W czasie czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zredukują niebezpieczeństwo następnych ataków. Jeżeli długotrwałe zawirusowanie mogło spowodować włączenie strony do wykazu zagrożeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa eksperci podejmują także niezbędne czynności w celu skreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Naprawa wszystkich skutków zawirusowania nie jest gwarancją, że podobny przypadek nie nastąpi w przyszłości, dlatego istotne jest okresowe aktualizowanie CMS-a i stosowanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Zobacz także: