Budownictwo Usługi 

Kontenery na gruz – rodzaje i ich pojemność

Sporo odpadów nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Idzie tu zwłaszcza o te, które powstają w trakcie różnego rodzaju prac budowlanych i ogrodowych, opróżniania strychu bądź piwnicy czy odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, stare meble, elementy stolarki otworowej lub podłogowej, śnieg lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera podstawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak go zamówić? Który z oferowanych modeli kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i kubatura

Wybierając kontener, warto skoncentrować się zwłaszcza na jego objętości. Jeśli ta będzie za mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone podczas prac. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena wynajmu jest uzależniona między innymi od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o objętości 6 m3 – bez trudu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, jak również skute płytki ceramiczne lub zdjęte panele podłogowe.

Kontener na gruz – jak go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w dużych polskich miastach, takich jak Kraków czy Gdańsk, ale także w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener we wskazane miejsce. Pojemnik należy napełnić w wyznaczonym w umowie czasie. W razie przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po wypełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która później trafia do legalnej utylizacji.

Zobacz także: