Usługi 

Jak zorganizować przyjęcie komunijne?

Jeszcze nigdy nie spotkałeś tak dobrej oferty lokalu na komunie!

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy identycznie wyczekiwanym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, bowiem to na ogół pierwsza istotnie poważna impreza dla rodziny, na której dziecko ma świadomość, że wszyscy zaproszeni skupieni są wyłącznie na nim. Dlatego też rodzice pragną, aby ten dzień pozostał na całe życie w jego pamięci.

Zorganizować obiad w domu czy znaleźć lokal na komunię?

Jeszcze przed wysyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice muszą się zdecydować czy poczęstują krewnych we własnym mieszkaniu czy konieczne będzie zamówienie sali komunijnej. Podejmowanie zaproszonych w domu jest zwykle możliwe wówczas, jeżeli organizujemy uroczysty obiad tylko dla bardzo bliskiej kilkunastoosobowej rodziny, jednakże to już rzadkość. Obiady komunijne zmieniły się w ostatnich dekadach w głośne wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża niekiedy do kilkudziesięciu gości, stąd też przeważnie odbywają się w salach weselnych bądź restauracjach. Jeżeli pragniemy wynająć najodpowiedniejszy lokal, trzeba wyruszyć na poszukiwania sali, natychmiast jak zostanie wyznaczony termin komunii. W okresie komunijnym poważną trudnością może stać się również zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, zatem powinno się wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje z własnym, profesjonalną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w przyrządzaniu menu na komunie. Niezbędne jest także to, by sala na komunię umiejscowiona była tak, by przejazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był szybki oraz wygodny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – wynajmij fotografa i animatora

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który uwieczni na zawsze ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale też późniejszy obiad dla zaproszonych. Tradycją stały się też aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodziną i chrzestnymi. Sala na komunię powinna zatem wyróżniać się zjawiskowymi, zadbanymi wnętrzami. Dodatkowym plusem będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową pod gołym niebem. Opcja wyjścia do ogrodu to także atrakcja dla najmłodszych gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich wielu, zalecamy rozważyć zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas ciekawymi grami.
Rzecz jasna, zaproszeni na obiad komunijne kupią podarunki dla dziecka. Rodzice zazwyczaj dają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednakże w zaproszeniu można uwzględnić, że nie zgadzamy się na pewne rodzaje podarunków, np. zabawkowe pistolety lub quada.

Dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Zobacz także: