Usługi 

Jak zorganizować chrzciny?

Na palacradziwillow.pl poznasz aktualną ofertę lokalu na chrzciny.

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszą istotną familijną okolicznością, w której centrum znajdzie się nowo narodzony potomek, zatem starają się, aby wszystko tego dnia było doskonałe. Planowanie chrzcin może być jednakże trudne, szczególnie gdy na imprezie ma pojawić się spora liczba krewnych i znajomych. W tym artykule znajdziesz garść porad, które wesprą cię w tym zakresie.

Organizacja chrzcin – o czym powinno się pamiętać?

Wiele lat temu chrzciny miały miejsce natychmiast po urodzeniu malucha, niekiedy wręcz tego samego dnia, ze względu na wysoką śmiertelność niemowląt. Z czasem chrzest przeobraził się w istotne wydarzenie nie tylko dla najbliższych dziecka, więc jest urządzany zazwyczaj 6-7 miesięcy po jego narodzinach. Daje to czas na wnikliwe rozważenie kluczowych kwestii tej okoliczności, jak wybór ojca i matki chrzestnych, jak również świątyni, w której odbędzie się uroczystość. Wybierając w parafii dzień obrzędu trzeba uwzględnić to, ile tygodni będzie potrzebne na zaproszenie wszystkich gości, a także przygotowanie dla nich poczęstunku oraz noclegu, jeżeli będą przyjeżdżać do nas z różnych krańców kraju. W przesłanych zaproszeniach zalecamy zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez gości swojego uczestnictwa, co jest potrzebne do wyliczenia ile osób ostatecznie będziemy musielipodjąć. Nie bójmy się także podać do wiadomości, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla dziecka. Goście przede wszystkim skupiają się na zabawkach, tymczasem rodzicom lepiej posłużą użyteczne prezenty, jak chociażby fotelik samochodowy, kocyki dla dziecka lub ubranka.

Na co zwrócić uwagę dobierając lokal na chrzest?

Jeszcze dekadę temu chrzciny urządzano najczęściej w mieszkaniu rodziców dziecka, z tej przyczyny nie każdy obecny podczas mszy w świątyni bywał gościem uroczystego przyjęcia. Dziś obiad dla dużej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych dumnych rodziców to już norma. Przeglądając propozycje sal, gdzie można wyprawić chrzciny, szukaj tych, które nie tylko zagwarantują wspaniale przystrojone pomieszczenia, ale również współpracują z firmą cateringową, która przygotuje jadłospis harmonizujący z charakterem wydarzenia i która zagwarantuje umiejętną obsługę uczestników. Jeżeli sakrament ma się odbyć w okresie letnim, warto wybrać salę na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym rodzina czy fotograf wykona śliczne zdjęcia, a najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast siedzieć przy stole mogą szaleć na świeżym powietrzu. Ważny jest także taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, aby przejazd z kościoła do miejsca docelowego był szybki, podobnie jak transport gości do domu czy wynajętego noclegu.

Dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Zobacz także: