Usługi Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe 

Inspekcja auta przed kupnem – sprawdź stan techniczny pojazdu

Nabycie auta używanego przeważnie łączy się z ryzykiem – taki samochód jest oczywiście dużo tańszy aniżeli pojazd kupiony prosto z salonu, jednak może posiadać przeróżne ukryte defekty. Jak znaleźć sprawne technicznie auto i ustrzec się rozczarowania?

Kupno samochodu używanego – sprawdź historię auta

Każdego roku wielu Polaków decyduje się na kupno auta z drugiej ręki, co pozwala oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych w porównaniu do wozów nabywanych prosto z salonów. Zakupy tego rodzaju bywają nietrafione – zdarza się, że faktyczny stan techniczny samochodu jest zatajony przez zbywcę, a skryte defekty wychodzą na jaw dopiero po pewnym czasie. Jak uniknąć takich przypadków i odnaleźć samochód, który zaspokoi nasze potrzeby? Przed transakcją istotne jest gruntowne zweryfikowanie auta, m.in. poprzez sprawdzenie historii samochodu. – dzięki niemu możemy sprawdzić, kto był posiadaczem auta, znaleźć informacje o potencjalnych kolizjach, kradzieżach pojazdu, jak również jego uszkodzeniach. Powinno się również zdiagnozować stan techniczny samochodu specjalistycznym sprzętem – demaskuje to ukryte defekty.

Inspekcje samochodów przed zakupem – jak przebiegają?

Nie wiesz, na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze pojazdu z drugiej ręki? A może nie dysponujesz czasem na samodzielne sprawdzanie stanu samochodu? W ustrzeżeniu się niemiłego zaskoczenia pomoże profesjonalna inspekcja samochodu, którą zrealizują wykwalifikowane firmy. Przedsiębiorstwa tego typu dysponują specjalistycznym instrumentami do diagnostyki, które wykorzystują np. do badania grubości lakieru. Inspektorzy firmy przybywają do miejsca, w którym zaparkowany jest samochód, sczytują numer VIN, kontrolują, czy pojazd nie był przedmiotem kradzieży, a po zakończonych oględzinach przygotowują kompleksowy raport na temat stanu auta wraz z jego dokumentacją fotograficzną.

Zobacz także: