Marketing, promocja, reklama Strony internetowe w sieci Usługi 

Google uczy, jak zatrudnić agencję SEO

Jak zatrudnić firmę SEO - uzupełnij swoje wiadomości!

Kiedy masz swój biznes i uruchamiasz dla niego stronę www, niewątpliwie po czasie myślisz nad tym, jakie działania podjąć, aby była ona widoczna pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Wiadomo przecież, że w dzisiejszych czasach obecność w internecie jest jedną z podstaw sukcesu, gdyż to właśnie tu wielu klientów po raz pierwszy zetknie się z twoją ofertą. Jak wobec tego zatrudnić dobrą agencję SEO? Polecamy skorzystać z podpowiedzi specjalistów, a najlepiej tych od Google.

Jak znaleźć rzetelną firmę SEO? Google udostępniło o tym kurs

Nie można zaprzeczyć, że cała branża SEO, a więc działań, których celem jest optymalizacja stron www pod wyszukiwarki, powstała i cały czas rozkwita w zasadzie wyłącznie za dzięki Google. Mimo istnienia innych alternatyw, jak przykładowo Yandex, Baidu czy Yahoo, nadal liczą się pozycje uzyskane w wyszukiwarce potentata z Mountain View. Każdy zatem, kto potrzebuje zaistnieć w internecie, powinien pracować na swoją pozycję w top 3 w Google. W przypadku usług, gdzie konkurencja jest silna, zazwyczaj jest to niemożliwe bez wsparcia specjalistów z firmy SEO. Google postanowiło pomóc tym, dla których idea optymalizacji stron jest czymś zupełnie nowym, i przygotowało krótki film o tym, jak zatrudnić solidną firmę SEO.

Czym według Google charakteryzuje się solidna firma SEO?

Maile Ohye, pracownik, Google z przeszło 10-letnim stażem, punkt po punkcie naświetla, jak zatrudnić rzetelną agencję SEO, wymieniając wśród najistotniejszych cech m.in.:

  • rozpoczęcie optymalizacji i pozycjonowania od dogłębnego audytu strony,
  • zdolność estymacji budżetu oraz czasu niezbędnego do wykonania planowanych wdrożenia,
  • udzielenie stronie opieki technicznej oraz praca nad ulepszeniem jej użyteczności,
  • przejrzystość odnośnie prowadzonych wdrożeń, m.in. poprzez comiesięczne raporty i ciągły dostęp do statystyk strony,
  • zagwarantowanie witrynie opieki technicznej i praca nad zwiększeniem jej użyteczności,
  • zadbanie o ogólną widoczność strony www, a nie wyłącznie pozyskiwanie pozycji w wynikach wyszukiwania na wybrane słowa kluczowe.

Pracownica Google podkreśla też, iż dobra agencja SEO w żadnym wypadku nie obieca rewelacyjnych rezultatów z dnia na dzień, gdyż optymalizacja strony internetowej jest procedurą długotrwałym, często dającą wymierne rezultaty najczęściej po paru miesiącach działań.

Zobacz także: