Usługi 

Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Prace w ogrodzie, sprzątanie piwnicy bądź strychu, remont mieszkania, przebudowa bądź budowa domu – co łączy te, na pierwszą myśl w ogóle niezwiązane ze sobą zajęcia? W przypadku ich wszystkich pojawiają się spore ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone muszą być dostarczone do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednakże zrobić, jeśli nie jesteśmy w stanie przewieźć ich samodzielnie? W takich wypadkach najodpowiedniej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmująca się nim firma usługowa użycza klientowi kontener o pojemności dobranej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od niego wypełniony kontener na śmieci. To na niej leży teraz obowiązek zadbania o legalną utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i praktycznym.

Komu polecamy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z jasnych przyczyn usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie są w stanie zorganizować transportu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest także często wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa ogrodnicze, remontowe czy budowlane. W sezonie zimowym to również najlepszy sposób na składowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, boisk, parkingów czy trawników.

Zobacz także: