Technologie Usługi 

Druk 3D na zamówienie. Kto i w jakich technologiach go wykona?

Profesjonalny druk 3D - zobacz pełną ofertę.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest skierowana głównie do inżynierów, konstruktorów, pracowników działów technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD oraz przedstawicieli wielu innych sektorów przemysłu. Każda firma bądź osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny bądź prototyp wykonanego w technologii PolyJet, SLS,SLA, DMLS, oraz FDM, może zamówić tę usługę, o ile nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w branży profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy też usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się także strefa wiedzy. Są tam zarówno informacje zredagowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Druk 3D w technologii FDM – barwne materiały

Najbardziej rozpowszechnioną technologią druku 3D jest FDM – za jej popularnością stoi atrakcyjna relacja jakości do kosztów, jak również opcja wykorzystywania materiałów w ogromnej palecie barw. W trakcie druku w technologii FDM model pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują osoby, które potrzebują prototypów lub modeli koncepcyjnych.

Druk 3D metodą SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Druk 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana też stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest usługa wydruku 3D metodą SLA? Do osób bądź podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technika, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk gładkiej powierzchni, wyrazistych konturów, bardzo wąskich elementów oraz detali.

Technologia SLS – druk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda wydruku 3D w technologii SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są następne powłoki materiału – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze atuty tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje precyzję konturów oraz wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

Dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Zobacz także: