Usługi 

Coaching kariery – nie tylko dla osób rozpoczynających drogę zawodową

Coaching kariery - sprawdź najkorzystniejszą ofertę

Specjalistyczne doradztwo zawodowe pozwala odkryć swoje mocne strony oraz spożytkować ukryty potencjał. Na czym obecnie polega coaching kariery? Czemu warto zainwestować w swoje kompetencje zawodowe?

W czym może pomóc coaching kariery?

Coaching kariery odbyty z profesjonalnym doradcą zawodowym pomaga nie tylko tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę, ale również doświadczonym pracobiorcom, którzy chcą obronną ręką przebrnąć przez restrukturyzację w przedsiębiorstwu, czują strach przed przemianami w sektorze zatrudnienia bądź przygotowują się do zmiany pracy. Profesjonalny doradca zawodowy asystuje na wielu płaszczyznach – uczy jak przygotować się do rozmowy o pracę i pozytywnie przejść rekrutację, a także jak podnieść tzw. umiejętności „miękkie” i inne kompetencje, które przydają się w życiu zawodowym. Doradca zawodowy zajmuje się również wsparciem w właściwym przygotowaniu dokumentów, np. Curriculum Vitae, portfolio osiągnięć lub listu motywacyjnego, tak, żeby wzbudziły zainteresowanie u ewentualnych pracodawców, a przez to podniosły szansę na to, iż kandydat będzie zaproszony na na dalsze etapy rekrutacji. Nie bez wpływu jest też szkolenie z autoprezentacji – to jeden z najważniejszych przymiotów, na który zwracają uwagę specjaliści działów HR.

Komu przysłuży się coaching kariery?

Chcesz poprowadzić ścieżkę swojej kariery zawodowej tak, żeby w końcu odnieść uznanie na rynku pracy? A może zamierzasz zmienić specjalizację, lecz nie masz pewności, jaka praca da Ci dobre dochody i równolegle radość? Coaching kariery sprawi, iż zidentyfikujesz swoje silne oraz słabsze cechy, zaczniesz wykorzystywać drzemiące w Tobie możliwości i odnosić sukcesy zawodowe. Kompetentny coach kariery wspomoże także managerów wyższego szczebla oraz innych wysoko kwalifikowanych specjalistów poszukującym fachowych konsultacji. Przed pierwszym spotkaniem dochodzi do określenia potrzeb doradczych – na tym etapie ustala się cele uczestnika sesji, pomocy w jakim zakresie potrzebuje i jaka liczba sesji z coachem kariery pozwoli dotrzeć do zamierzonego celu.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]

Zobacz także: