Usługi 

Co zrobić z rupieciami w piwnicy? Zleć wywóz mebli

Więcej o wywozie mebli Kraków na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Każdy z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których w tej chwili już nie potrzebujemy, a których nie potrafimy wyrzucić z przeróżnych względów. Zwykle przenosimy je do komórki lokatorskiej, na poddasze czy też do piwnicy, żeby nie zagracały miejsca w mieszkaniu. Problem jednakże w tym, iż po pewnym czasie także te schowki stają się tak ciasne, iż normalne korzystanie z nich bywa udręką. Dopiero to nakłania wielu z nas do przeprowadzenia skrupulatnego sprzątania, będącego sposobnością do tego, żeby pozbyć się zgromadzonych rzeczy. Takie duże porządki często planujemy również, kiedy kupujemy zapuszczoną nieruchomość albo dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Powinniśmy zatem wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez trudu wykonać wywóz starych mebli ze strychu, domu i piwnicy.

Zamów odbiór mebli i nie wyrzucaj ich do pojemników komunalnych

Śmieci takie jak popsute meble, połamane panele ścienne lub podłogowe, sprzęty elektroniczne czy elementy stolarki okiennej nie mogą zostać wyrzucone do zbiornika zarezerwowanego na odpady komunalne. Jeżeli chcemy je wyrzucić, do wyboru mamy kilka rozwiązania. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie przestronnego bagażnika auta bądź przyczepy. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce przeważnie raz w miesiącu – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem przymuszeni zagospodarować miejsce na przetrzymanie śmieci o sporej objętości. Najlepsze jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odwiezie odnajmująca go firma. Zatroszczy się ona też o legalną utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery częstokroć oferują także fachową pomoc przy opróżnianiu poddasza, piwnicy lub całego domu.

Utylizacja mebli – powtórne użycie materiału

Jeżeli stare meble będą przetransportowane do PSZOK-u albo przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją na co dzień, nie skończą spalone ani porzucone na wysypisku. Po rozebraniu ich na części podstawowe, a następnie podzieleniu komponentów według tworzywa, z którego są wytworzone, mogą zostać po raz kolejny przetworzone i przyczynić się do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w przeważnie się je wykonuje, sprowadza się zwykle do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później stosuje się do złożenia nowych garderób, krzeseł oraz regałów.

Dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Zobacz także: