Usługi Usługi finansowe 

Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Jesteś zainteresowany usługami biura rachunkowego Katowice? Skieruj się tu

Dopilnowanie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zwykle źródłem niemałych kłopotów. Nieduże podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistę na stałe, a ich właściciele często nie są gotowi właściwie pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż może się to wydawać – należy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że jakość usług będzie zadowalająca?

Nie musisz zatrudniać księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić w szczególności ze względu na dobro finansów. Jeżeli zostawimy budżet firmy profesjonalistom od księgowości, otrzymamy gwarancję, iż ewentualne kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się nałożeniem kar. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pieniędzy oraz czasu – nie musimy zajmować się rachunkowością samemu, ani przyjmować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy również napomknąć o wygodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, gdyż mnóstwo kwestii można koordynować z księgowym używając e-maila.

Biuro rachunkowe – które okaże się najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się kierować się wyłącznie jego cennikiem – dziwnie niskie koszty obsługi nierzadko zwiastują jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci mają odpowiednie certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku czy też certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Zobacz także: