Usługi ogrodnicze 

Projektujemy ogród – podłoża ogrodnicze

Prace w ogrodzie wymagają wykorzystywania odpowiednich produktów, które pozwolą osiągnąć rewelacyjne efekty. Jakie podłoża ogrodnicze są najczęściej stosowane? Czy zielone dachy wymagają szczególnego rodzaju podłoża?

Podłoża ogrodnicze – najbardziej popularne mieszanki

Użycie idealnie dostosowanego podłoża ogrodniczego pozwoli uzyskać bujną roślinność, dlatego niezwykle istotne jest dobranie specjalnych składników. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie wyrosła bujna roślinność, której nie zniszczą niesprzyjające czynniki atmosferyczne? W sklepach znajdziemy różne rodzaje substratów ogrodniczych, które gwarantują maksymalne rezultaty. Niektóre typy roślin potrzebują specyficznych warunków – w takim przypadku zalecane jest stworzenie im środowiska zbliżonego do naturalnego. Podłoża dostępne na rynku tworzą np. piasek, perlit, nawozy mineralne, ziemia liściowa. Ziemie różnią się od siebie właściwościami chemicznymi, skalą kwasowości i zawartością składników mineralnych.

Podłoża ogrodnicze – zastosuj specjalistyczny substrat na dachu

Ogród na dachu był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest obecnie szalenie popularne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz wyhodować tam imponujące gatunki roślin, musisz dopasować odpowiedni substrat. Wyróżniamy substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy typ podłoża stosuje się np. do wysiewu traw. Na substracie intensywnym można wysiewać również byliny. Wymaga on wyjątkowej pielęgnacji i nie może być zastosowany w każdych warunkach. Duże obciążenie dachu jest kolejnym przeciwwskazaniem do jego zastosowania. Natomiast substraty ekstensywne są przeznaczone do uprawiania sucholubnych roślin, takich jak rozchodniki, trawy ozdobne i rojniki. Chcesz uprawiać rośliny odporne na suszę, które nie wymagają pracochłonnej pielęgnacji? Zainwestuj w substraty ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo skośnych powierzchniach.

Zobacz także: