Usługi finansowe 

Ułatwienia dla firm – o mass collect

Jesteś ciekawy co to jest mass collect? Kliknij w to miejsce.

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji masowych płatności od klientów. Przedstawiamy pokrótce, jak działa mass collect i jak ułatwia życie dużym oraz małym firmom.

Mass collect – na czym polega jego działanie?

Działanie usługi mass collect jest w rzeczywistości dość proste. Polega na przydzieleniu wszystkim klientom unikalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie ich ID. Takie podejście jest przydatne tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest szeroka grupa klientów, a więc na przykład w firmach telekomunikacyjnych, w prywatnych gabinetach oraz wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w systemie mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie przypisanie klientom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jakim sposobem zrealizowali oni wpłatę (przelew z karty, przelew za pośrednictwem poczty bądź tradycyjny przelew). Wykorzystanie mass collect wiąże się również z szybszym księgowaniem należności niż w przypadku księgowania ręcznego, a zarazem eliminacją ewentualnych pomyłek nierzadko przytrafiających w trakcie tego procesu.

Mass collect również dla przedsiębiorstw rozliczających mniej niż sto faktur

Chociaż usługa mass collect nie jest w tej chwili oferowana w większości banków (posiadają ją między innymi Bank Pekao i ING Bank Śląski) wypada przeanalizować możliwość jej zastosowania w firmie, również takiej, która co miesiąc obsługuje mniej niż 100 dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect przynosi bowiem kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja integracji z platformą finansowo–księgową (a zatem łatwiejsze kontrolowanie przychodzących należności) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co z czasem skutkuje zwiększeniem terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Zobacz także: