Usługi finansowe 

Kantor online – co warto o nim wiedzieć?

Nie przekopuj już sieci! Kantor on line dla Ciebie znajduje się na https://www.kantor.pl.

Jeszcze dekadę temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w najbliższej placówce bankowej lub w kantorze – te ostatnie w dalszym ciągu działają w galeriach handlowych oraz przy supermarketach! Lecz w ekspresowo transformującym się świecie, konsumenci chcą wymieniać obcą walutę bez przymusu opuszczania domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, wskutek tego też powstały kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Zalety kantoru wymiany walut przez internet

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest tak samo łatwe jak kantoru stacjonarnego. Klient loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kapitał, który potrzebuje przewalutować. Atutem kantorów online jest w szczególności to, że transakcje można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie danych pozyskiwanych z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak to bywa w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, na ogół z minionego dnia. Kolejnym i bardzo istotnym walorem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te proponowane przez instytucje bankowe oraz kantory tradycyjne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może prowadzić do zapłacenia spreadu na poziomie nawet 3-5%, tymczasem w kantorze online spready najczęściej nie przewyższają 2%. Kantory online oferują też kilka pomocniczych usług stosowanych przez konsumentów, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej dokonywanej w ustalonym przez klienta terminie lub takiej, w której nabywca zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest przeprowadzana dopiero wtedy, gdy ustalony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Doceniasz niezależność w dysponowaniu funduszami? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich ceniących sobie komfort oraz dużą wolność w dysponowaniu swoimi środkami finansowymi. Wykorzystują je także osoby pracujące czy też studiujące za granicą oraz kredytobiorcy spłacający zobowiązania zaciągnięte w obcej walucie. Jednakże zanim zadecydujemy, aby powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.

Dane kontaktowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]

Zobacz także: