Edukacja Tematyka żywnościowa 

Czego maluchy uczą się podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci?

Warsztaty kulinarne dla dzieci Kraków - na tej stronie znajdziesz więcej informacji o aktualnej ofercie.

Dzieci kochają pomagać w gotowaniu – przystrajać wypieki bądź wybierać i podawać składniki. Chcesz rozwijać zapał kulinarny swojej pociechy? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Tutaj dowiesz się, jak przebiegają takie lekcje.

Warsztat kulinarny dla dzieci – czy warto zapisać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć pociechy w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W czasie kursu dzieci nie tylko zyskują pożyteczne umiejętności, ale też kształtują swoją kreatywność i uczą się niezależności. A w tym samym czasie świetnie się bawią. Łączenie niecodziennych smaków, wybieranie oraz mieszanie składników i nauka smacznych przepisów – to wszystko sprawia, iż maluchy z entuzjazmem gotują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo reguły, jakie obowiązują w kuchni, co bez wątpienia podnosi ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach mogą również asystować rodzice, jest to zatem świetna sposobność do spędzenia kilku godzin wspólnie z potomkiem. Opiekunowie mogą obserwować kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a później posmakować tego, co przygotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – nawet dla krnąbrnych maluchów

Zajęcia trwają trzy godziny zegarowe i organizowane są w Krakowie. W czasie kursu uczestnicy szykują danie główne i deser. Mali wielbiciele sztuki gotowania mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – spróbować swoich sił w pieczeniu przystrojonej świeżymi dodatkami, pachnącej pizzy, czy też ugotować pyszny makaron na słono lub słodko. W trakcie kursu grupa przygotowuje także smaczny deser – mus z lodami truskawkowymi i mascarpone. Lekcja poprzez zabawę to wspaniała metoda spędzania wolnego czasu, a własnoręczne przyrządzanie ulubionych potraw przynosi pociechom moc satysfakcji. Nawet bardzo przekorne dziecko będzie z pasją oddawało się pieczeniu doskonałej pizzy lub dekorowaniu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez wykwalifikowanego szefa kuchni, który posiada wieloletnią praktykę oraz wspaniałe podejście do maluchów.

Dane kontaktowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

Zobacz także: