Strony internetowe w sieci Tematyka informatyczna 

Nienaturalne linki przychodzące – spam czy SEO?

Najistotniejszą przyczyną, przez którą na witrynę online może zostać zastosowany filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest szansa na uchronienie się od tych negatywnych obostrzeń?

Strzeż się nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie zbyt dużej liczby odnośników kierujących internautów na naszą stronę internetową. Manipulują one pozycją adresu w wyszukiwarce i przez to łamią normy naturalnego linkowania wypracowane przez grupę Google. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w postaci artykułów sponsorowanych naszpikowanych sztucznymi odnośnikami. Występuje również zjawisko sprzedaży linków, co skutkuje zastosowaniem bana. Strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, jeśli nieuczciwe praktyki zostaną ujawnione, a to wiąże się z gwałtownym obniżeniem jej rangi w wyszukiwarce, nawet o 50 stron.

Jaka firma wyeliminuje problem nienaturalnych linków przychodzących

Trzeba podkreślić, że jeśli na stronę zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo ubiegać się o przywrócenie normalnej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest niestety niezwykle pracochłonny i nie zapewnia całkowitego sukcesu. Zasięgnijmy porady profesjonalnej firmy SEO, jeśli chcemy zwielokrotnić szansę na sprawne usunięcie filtrów. Fachowcy momentalnie zidentyfikują rzeczywistą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google należy zlecać tylko renomowanym podmiotom.

Zobacz także: