Budownictwo Robienie zakupów 

Zewnętrzna i wewnętrzna dekoracja budynku – klinkier elewacyjny

Klinkier to typ dekoracyjnej cegły, którą można umieścić zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Czym się charakteryzuje i dlaczego jest obecnie tak szeroko stosowana w pracach budowlanych?

Klinkier – cegła dekoracyjna ceniona w budownictwie

Klinkier to po prostu wypalane w wysokich temperaturach płytki ceglane, które charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy zawilgocenie. Płytki z cegły od lat stosuje się jako element wykończenia mieszkań i domów – mogą posłużyć między innymi jako cegła na komin czy płytki elewacyjne wewnętrzne. Cegła dekoracyjna jest stosowana też na podokienniki, cokoły, naroża oraz inne części budynków i wspaniale sprawdza się zarówno w przypadku domów utrzymanych w nowoczesnej, jak i klasycznej stylistyce.
Elewacja klinkierowa prezentuje się bardzo estetycznie i nie jest podatna na negatywne czynniki zewnętrzne – niską temperaturę, śnieg, promieniowanie słoneczne czy deszcz. Klinkier elewacyjny utrzymuje się więc wiele lat w doskonałym stanie. Wykonane z klinkieru płytki ścienne mają również inne atuty – zastosowanie naturalnego surowca sprawia, iż są one antyalergiczne i odporne na działanie grzybów.

Wewnętrzne płytki klinkierowe i klinkier na elewację

Cegła dekoracyjna użyta na ścianie zewnętrznej domu nada budynkowi wyjątkowego charakteru i odróżni go od innych. Natomiast klinkier jako elewacja wewnętrzna podkreśli styl, w jakim utrzymane są pomieszczenia – idealnie będzie pasować do wnętrz wzorowanych na nowojorskich loftów. Wysokiej jakości płytki ceglane można kupić w licznych składach budowlanych – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.

Zobacz także: