Robienie zakupów Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe 

Zalety posiadania kamery motocyklowej

Zamów kamerę na motor na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Akcesoria-motocyklowe_Kamery-i-akcesoria_Kamery-motocyklowe-320.html.

Motocykliści, którzy przemierzają długie trasy, częstokroć nie umieją przekazać przyjaciołom nie posiadającym motoru, jak porywające widoki można podziwiać w czasie jazdy. W tej sytuacji obraz utrwalony kamerą będzie wart więcej aniżeli słowa. Przy tym kamera na motor to również pomocne urządzenie, którego zakup winien wziąć pod uwagę każdy użytkownik motocykla.

Kamerki motocyklowe pomaga zidentyfikować sprawcę wypadku

Tak samo jak właściciele aut, kierowcy jednośladów także dostrzegli plusy rejestracji przebiegu podróży na motorze. W razie powstania jakiegokolwiek wypadku drogowego – kolizji, upadku czy zniszczenia pojazdu przez złą infrastrukturę drogową, obraz uchwycony przez kamerkę motocyklową może być dowodem rzeczowym nadzwyczaj pomocnym dla funkcjonariuszy drogówki albo ubezpieczyciela. Nieprzewidywalne zdarzenia drogowe trwają zwykle kilka sekund, w których górę biorą ekstremalne emocje i przerażenie, co sprawia, że nierzadko osoby w nich uczestniczące nie mogą przypomnieć sobie istotnych faktów. Powoduje to następnie trudność z bezdyskusyjnym ustaleniem, kto tak naprawdę jest sprawcą, a kto poszkodowanym. Kamera na motor jest z kolei uważnym obserwatorem, a zarejestrowane przez nią nagranie częstokroć już był decydujący w spornych przypadkach w sądach.

Wideorejestrator a może kamera sportowa na motor – co je różni?

Gros osób uważa, że kamera sportowa i wideorejestrator to właściwie to samo. Niemniej jednak można wyliczyć zasadnicze różnice między nimi. Kamerę sportową cechuje wszechstronność jej zamocowania – można zaopatrzyć ją w uchwyty, dzięki którym zakłada się ją bez problemu na kask, kierownicę czy nawet owiewkę. W grupie kamer sportowych dostaniemy urządzenia oferujące nagrywanie filmów w najlepszej rozdzielczości (również w 4K), mające stabilizator obrazu oraz obiektywy szerokokątne (nawet te z możliwością nagrywania sferycznego!), co czyni, iż są znakomitym narzędziem do uwiecznienia ciekawych filmów, którymi chcielibyśmy pochwalić się w sieci bądź pokazać znajomym. Natomiast wideorejestratory lepiej zdadzą egzamin jako narzędzie rejestrujące przebieg jazdy pod kątem bezpieczeństwa. Wideorejestratory charakteryzują się większą jasnością obrazu, co sprawia, iż wyraźniej widoczne są nawet drobne szczegóły. Poza tym nieraz uruchamiają się one wraz z włączeniem się silnika, toteż rejestrują jazdę od jej pierwszych chwil. Następnym atutem wideorejestratorów jest też to, iż zapisują obraz “w pętli” i w razie zapełnienia karty SD usuwają tylko najstarsze dane. Dlatego w razie upadku nie ma obaw, iż zdarzenie nie zostało uwiecznione.

Dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Zobacz także: