Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów 

Zakupy u jubilera – profesjonalne doradztwo i inne usługi

Sklep jubilerski Kraków - tu na pewno odszukacie wszystko, co jest wam potrzebne!

Wraz z zwiększeniem dostępu internetu oraz ożywieniem rynku, zmieniliśmy również nasze przyzwyczajenia związane z dokonywaniem zakupów. Dzisiaj bardzo często wykorzystujemy możliwość zakupów w sieci. I choć w internecie kupimy praktycznie wszystko, nadal wiele przedmiotów opłaca się kupować w tradycyjnych sklepach. Należy do nich m.in. biżuteria.

Czy powinno się kupować biżuterię w sklepie jubilerskim?

Zakup złotego naszyjnika, pierścionka czy broszki łączy się z większym wydatkiem niż te, do których przywykliśmy podczas zwykłych zakupów. W związku z tym, żeby mieć pewność, że biżuteria spełni wszelkie nasze wymagania, powinniśmy obejrzeć ją w świetle dziennym u jubilera. Jest kilka przesłanek, które uzasadniają takie postępowanie. W trakcie wizyty w sklepie jubilerskim, w szczególności gdy pragniemy nabyć obrączki lub pierścionek, mamy możliwość nałożyć biżuterię i przekonać się jak „na żywo” będzie się ona prezentować na naszej dłoni. Jeżeli z kolei znajdziemy wzór pierścionka trafiający w nasz gust, ale będzie on za ciasny albo za luźny, jubiler na naszą prośbę dostosuje go do stosownego rozmiaru albo sporządzi nowy. Następną zaletą zakupów wprost w sklepie jubilerskim jest sposobność skorzystania z profesjonalnej pomocy jubilera. Pokaże on, które kamienie szlachetne będą współgrać z naszą cerą, wskaże aktualne trendy we wzornictwie, pomoże nam dopasować odpowiedni kruszec, a klientom kupującym biżuterię na prezent podpowie, co obecnie daje się z okazji chrztu, ślubu czy urodzin.

Jakie usługi świadczy oferuje złotnik?

Sklepy jubilerskie nie tylko prowadzą sprzedaż swoich wyrobów, ale także pełnią inne usługi. Kluczową z nich jest reperacja popsutej biżuterii. Jeżeli odpadł nam kamień z kolczyka albo zerwał się łańcuszek, jubiler w mgnieniu oka i po mistrzowsku naprawi go w swoim warsztacie. Zmieni również obwód pierścionka, gdy otrzymamy w spadku biżuterię po kimś, kto miał większy rozmiar palca. Na naszą prośbę jubiler wygraweruje również na wisiorku lub pierścionku datę, gratulacje, podziękowania albo inną ważną dla nas frazę. Natomiast jeśli pragniemy sprezentować komuś oryginalny upominek, ewentualnie mamy własny pomysł na sygnet czy też naszyjnik, możemy zlecić jubilerowi wykonanie biżuterii według naszego projektu. A jeżeli w mieszkaniu posiadamy niepotrzebną czy też uszkodzoną biżuterię, z którą nie mamy co zrobić, przynieśmy ją do sklepu jubilerskiego, w którym prowadzony jest skup złota.

Dane kontaktowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Zobacz także: