Budownictwo Robienie zakupów 

Zabezpiecz powierzchnie drewniane środkami do ochrony drewna

Zamów impregnaty do drewna na zewnątrz

Środki do konserwacji drewna to produkty używane zarówno do mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiego powodu warto zabezpieczyć nimi meble?

Środki do ochrony drewna – wykorzystanie

Drewno jest materiałem, który tworzy we wnętrzu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec często używany do produkcji mebli i elementów wykończeniowych (balustrady, podłogi, okładziny na schody). Dostępne na rynku środki do ochrony drewna chronią surowy materiał przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych – wilgoci czy promieniowania UV, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannym stanie przez wiele lat. Doskonałe rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody pozwalają na uzyskanie interesujących efektów kolorystycznych – np. stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli oraz podłóg drewnianych

Znajdujące się w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi impregnować deskę tarasową, huśtawki, meble ogrodowe, a także mnóstwo innych elementów. Z kolei środki używane do impregnowania i pielęgnacji podłóg nadają im olśniewający blask, co bez wątpienia podnosi estetykę desek. Pieczołowicie dobrane składniki zawarte w impregnatach powodują, iż podłoga jest bardziej wytrzymała na zniszczenia i eksploatację. Należy jednakże pamiętać, iż drewniane parkiety muszą być pielęgnowane w należyty sposób – myte przy pomocy preparatów na bazie olejów i wosków.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Zobacz także: