Robienie zakupów Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe 

Wyższa pakowność samochodu dzięki bagażnikom bazowym

Znajdź bagażniki dachowe na http://bit.ly/31xYQzQ

Wyjazd samochodem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszystkie potrzebne podczas urlopu akcesoria. Najczęściej nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne gabaryty niektórych przedmiotów. Tu należy wspomnieć w szczególności o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji są bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe przystosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu znacznie zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym sprzętom ochronę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, ponieważ ma aerodynamiczną budowę. Do jego montażu potrzebne są poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je kupić sami. Miejmy jednakże na uwadze, aby wybór modelu pasującego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć profesjonalistom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe idealne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy również nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem rowery, SUPy czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są z reguły przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają zatem najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno w tylnej części auta – na klapie bagażnika lub haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, iż rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]

Zobacz także: