Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów 

Wisiorki srebrne

Chcesz nabyć srebrne wisiorki? Sprawdź wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez złotników materiałów. Nie powinno to dziwić – jest miękkie, świetnie wygląda i cechuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten okazuje się naprawdę delikatny, w związku z czym możemy uszkodzić. W jaki sposób zatem dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią mocnych środków myjących

Detergenty dla srebra bywają szkodliwe. Pod ich wpływem metal może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc wykorzystywać ich w celu czyszczenia biżuterii, a w czasie prania ręcznego koniecznie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne lub bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je przechowywać?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy wykorzystywać pudełka wyściełane od wewnątrz delikatnym materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Srebro źle znosi również styczność z wodą oraz wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że straci barwę lub się odkształci. Przed włożeniem do pudełka kilku ozdób, musimy wcześniej owinąć je miękką ścierką lub włożyć do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je pielęgnować?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii powinniśmy wykorzystać letnią wodę z solą, która doskonale zmywa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób powinniśmy używać miękkich ścierek – sztywne potrafią porysować powierzchnię.

Zobacz także: