Hobby i rekreacja Robienie zakupów 

Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Dowiedz się więcej o kasku jeździeckim na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportu, w których ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, z uwagi sporą wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która bezwzględnie powinna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa można kupić dwa rodzaje zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednak tak solidnej protekcji jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i ma atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najważniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask winien posiadać stosowne certyfikaty, jak również być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca lub umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask jeździecki nie należy też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Zobacz także: