Hobby i rekreacja Robienie zakupów 

Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

Chcesz kupić czapsy skórzane? Sprawdź horse-trade.pl

Według wielu jeźdźców najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą cholewą do kolan. I choć faktycznie w tym sporcie sprawdzają się idealnie, nie są bez wad. Najważniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużej mierze utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie posiadają na szczęście czapsy i sztylpy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – główne cechy

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości, natomiast drugie – chronią wyłącznie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych materiałów. W sklepach najczęściej spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie rodzaje charakteryzuje znacznie niższa cena. Skutkiem tego są zalecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Szeroki wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc też jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Zobacz także: